Hlavní navigace

Do Česka míří ročně více než 400 tisíc homosexuálů

15. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Česku je v současné době již kolem 30 specializovaných podniků pro homosexuály (kluby, kavárny a sauny). V Praze dokonce existují speciální ubytovací zařízení. Ročně totiž navštíví Česko více než 400 tisíc homosexuálních turistů.

Z celkového počtu je přibližně třicet homosexuálních podniků v Praze, další jsou v Brně a v Ostravě. Po jednom podniku má i Liberec či Pardubice. Z průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) mezi pražskými homosexuály vyplývá, že v současnosti tvoří zahraniční turisté v některých podnicích třetinu a někdy až polovinu všech návštěvníků.

Důvodů, proč je Česká Republika mezi homosexuálními turisty čím dál více populární je podle Tomia Okamury mluvčího a víceprezidenta AČCKA několik: Je to především fakt, že Češi jsou spíše ateistický národ a nemají proto tak přísný náhled na homosexualitu jako například Poláci. Dodává, že Praha je také velice anonymní, jelikož ji navštíví více než 4 miliony zahraničních turistů ročně. A to je 4× více než samotných obyvatel Prahy. Je logické, že homosexuálních turistů si nikdo tolik nevšímá. Majitelé speciálních ubytovacích zařízení jsou většinou také homosexuálové, mají tedy pro své hosty pochopení a turista tak nemusí nic předstírat.

Všeobecně je v Evropě za „Mekku“ homosexuálů považován Londýn, Berlín a Španělsko. Především jde o španělský ostrov Ibiza a Barcelonu. Po­pularitu získávají díky jménu i pobyty na řeckém ostrově Lesbos. Mezi tyto nejpopulárnější homosexuální destinace se pomalu zařazuje i Praha.

O tom ostatně svědčí i pochod Prague Pride. Ten se uskutečnil bez výraznějších incidentů v sobotu 13.8.2011. Téměř pět tisíc účastníků (homosexuálů, bisexuálů, transsexuálů a freesexuálů) pochodovalo hodinu a půl až na Střelecký ostrov. Zde pokračoval plánovaný odpolední program.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).