Hlavní navigace

Do ski areálů můžete vyrazit i v létě. Čeká vás tam spousta aktivit

30. 6. 2021
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
V zimě jsou ski areály obvykle plné milovníků zimních sportů, ale užít si na nich zábavu můžete také v létě. Co mají na horách připraveno?

Jak serveru Podnikatel.cz potvrdila Pavlína NovákováNOVAKO-SKI na Božím Daru, v létě jsou ve ski areálech náklady nižší, protože se nezasněžuje a je méně zaměstnanců a podobně. 

Letní provoz však slouží pouze k pokrytí nákladů na letní období a v jejich případě tak léto tvoří maximálně 20 % celkových ročních tržeb. Libor Knot z Asociace horských středisek v rozhovoru popsal, že trend provozu v létě sledují už deset let a každoročně zaznamenává růst okolo pěti procent. Ekonomicky je to podle něj také spíše záplata, která pouze hradí náklady, tedy že nemusí platit ze zimy. 

Novinek příliš nebude

Například na Dolní Moravě je novinkou pro letošní léto vodní hřiště pro děti nazvané Mamutíkova louže. Jedná se o nové epicentrum vodní zábavy s neprobádaným ostrovem a herním domečkem přímo uprostřed obří vodní hladiny. Děti se mohou po dřevěném mostu dostat do kapitánské kajuty s kormidlem, dalekohledem a mapami nebo se vydat na dobrodružnou plavbu na dřevěném voru. Vodní radovánky si díky hravé řece užijí i ti nejmenší. Ve Skiareálu Karolinka také mysleli na malé návštěvníky a připravili pro ně nový dětský park s trampolínami, hradem a dalšími atrakcemi, který je otevřený každý den od 9 hodin. Další novinkou je pak půjčovna elektrokol nacházející se přímo v areálu. V nabídce máme elektrokola Apache a Kross v různých velikostech a provedeních. Pro ty, co rádi pořádný terén, jsme připravili i jedno kolo „celoodpružené“, popisují na Facebooku

Jak informoval server iDnes.cz, na Lipně letos nachystali novinky v zázemí a službách pro letní návštěvníky. Od 1. července se zde například otevře nová restaurace Stodola, která bude servírovat tradiční jihočeskou kuchyni vlastním, moderním způsobem. Staročeské recepty vždycky patřily mezi moje oblíbené. Vůně čerstvě natrhaných bylinek a poctivá kuchyně mojí babičky. Abych mohl tyto zážitky předávat dál hostům Stodoly, sestavil jsem společně se svým týmem moderní pojetí jihočeských receptů a věřím, že se za námi hosté budou často vracet, dodává na webu šéfkuchař Michal Hruda. Vzhledem k tomu, že jsme museli být v zimně zavření, investice do letního provozu neplánujeme. Novinkou jsou zbrusu nová CUBE horská kola a CUBE elektrokola v naší půjčovně, doplnila Pavlína Nováková. 

Je z čeho vybírat

V lyžařském areálu Zadov je denně v provozu Lanová dráha Kobyla a také Rozhledna na skokanském můstku. Součástí areálu je i lanový park a turisté zde mohou využít také služeb půjčoven elektrokol, horských kol a Enduro kol nebo půjčovny koloběžek. Připraveno je zde několik tras i trailů, a to v rámci Bike Area Zadov i pro ty nejmenší. Součástí tohoto dětského parku je pojezdný pás a k dispozici jsou i zkušení instruktoři. V NOVAKO-SKI v létě nabízí rodinám s dětmi zábavu v Dětském světě. Ten je určen k zábavě a přitom k rozvíjení pohybových a sportovních dovedností zejména u dětí. Na hřišti mohou hrát míčové hry, chodit na chůdách či stavět z dřevěných kostek různé stavby, cachtat se v potůčku a hrát si s různými vodními stavidly, skákat v nafukovacích atrakcích či na trampolíně, střílet z kuše, hrát kuželky či kroket a mnoho dalšího. V neposlední řadě si mohou vyzkoušet své pohybové dovednosti a pokusit se zdolat naší lanovou dráhu „Šikulka“ plnou netradičních překážek, vyjmenovává Pavlína Nováková. 

Podívejte se na skákací hrad: 

Roste obliba koloběžek

Další atrakcí je ojedinělá zábava na horských kárách a koloběžkách. Horské káry a koloběžky jsou vhodné pro příznivce adrenalinového sportu i rekreační jezdce. Horské koloběžky mají dokonalý brzdový systém, který umožňuje jet krokem či značnou rychlostí dle přání jezdce. Terénní káry jsou unikátní a stabilní vozítka zkonstruovaná pro bezpečnou jízdu z kopce. Jsou velmi snadno ovladatelné. V areálu je také možnost se občerstvit, využít drobného cykloservisu nebo si půjčit výše zmíněná horská kola značky CUBE pro dospělé i děti nebo elektrokoloběžky, dětská kola a odrážedla.

Podnikove It nový

Právě koloběžky jsou v posledních letech velkým hitem i pod Ještědem. Jak serveru Liberecká drbna sdělil ředitel Ski areálu Ještěd Jakub Hanuš, je to zdravá dávka adrenalinu, kterou zvládne každý: dospělí i děti. Návštěvníci si mohou koloběžky půjčit v infocentru u nástupní stanice lanovky, nejlépe v kombinaci s jízdenkou na lanovku ve výhodném balíčku. Spolu s bezpečnostní instruktáží pak dostanou na půjčení i helmu. Ačkoliv působí robustně, koloběžky jsou velmi pohodlné a bezpečné. Jsou určeny pro jízdu po turistických trasách, nikoliv do bike parku či na sjezdovku, doplňuje. Podobně ve Ski areálu Opálená na severní Moravě jsou připraveny koloběžky, horská kola, turistika a lukostřelba. Zastřílet z luku si zde může prakticky každý – zapůjčují zde vybavení a provedou také základní instruktáž. 

Časté jsou i koncerty 

Hned v pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích letos proběhne první ročník hudebního festivalu Hudba na horách. V rámci něho se odehrají koncerty Pokáče nebo skupiny MIRAI s tím, že pro děti bude během odpoledne připraven KamzíkFest s nejoblíbenějšími hudebními interprety pro děti, pohádkovým lesem plným úkolů, malováním na obličej a dalším aktivním programem. Také na Lipně se letos uskuteční oblíbené hudební večery při západu slunce na Stezce korunami stromů. Během léta zde vystoupí například Tomáš Klus, Pavel Callta, Fleret, Nezmaři nebo Anna K. Tomáš Klus, MIG 21 a skupina MIRAI zahrají během prázdnin v horském resortu Dolní Morava v rámci akce Dolní Morava Open Air.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).