Hlavní navigace

Na ZOH letí jen 500 českých turistů

Sdílet

Pouhé čtyři přímé charterové linky s 1500 Čechy na palubě letí z Prahy do Vancouveru, kde se koná letošní zimní olympiáda. Většina z nich jsou však sportovci s doprovodem a sponzoři. Českých turistů je pouze přibližně 500. Vyplývá to z výzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Hlavním důvodem nízkého zájmu českých fanoušků je především vysoká cena letenky a ubytování. Západokanadský Vancouver totiž neleží na hlavních leteckých trasách a není tak frekventovanou destinací. Ceny zpáteční letenky z Prahy do Vancouveru se tak vyšplhaly během olympiády až na více než 30 tisíc korun na osobu, vypočítává nízký zájem Tomio Okamura, mluvčí AČCKA.

Ten zároveň upřesnil, že ceny v hotelech ve Vancouveru během olympiády začínají běžně od 400 kanadských dolarů (cca 7000 korun) za noc. Cena pobytu na olympiádě se tak vyšplhá včetně nákladů na místě pobytu až k ceně kolem 100 tisíc korun na osobu. Cestovní kanceláře tak katalogové zájezdy na olympiádu ani prakticky nenabízely, upřesnil Okamura.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).