Hlavní navigace

Na ZOH letí jen 500 českých turistů

12. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pouhé čtyři přímé charterové linky s 1500 Čechy na palubě letí z Prahy do Vancouveru, kde se koná letošní zimní olympiáda. Většina z nich jsou však sportovci s doprovodem a sponzoři. Českých turistů je pouze přibližně 500. Vyplývá to z výzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Hlavním důvodem nízkého zájmu českých fanoušků je především vysoká cena letenky a ubytování. Západokanadský Vancouver totiž neleží na hlavních leteckých trasách a není tak frekventovanou destinací. Ceny zpáteční letenky z Prahy do Vancouveru se tak vyšplhaly během olympiády až na více než 30 tisíc korun na osobu, vypočítává nízký zájem Tomio Okamura, mluvčí AČCKA.

Ten zároveň upřesnil, že ceny v hotelech ve Vancouveru během olympiády začínají běžně od 400 kanadských dolarů (cca 7000 korun) za noc. Cena pobytu na olympiádě se tak vyšplhá včetně nákladů na místě pobytu až k ceně kolem 100 tisíc korun na osobu. Cestovní kanceláře tak katalogové zájezdy na olympiádu ani prakticky nenabízely, upřesnil Okamura.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).