Hlavní navigace

Dobrá zpráva, počet volných pracovních míst vzrostl

8. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Míra nezaměstnanosti v únoru mírně poklesla a vrátila se na své prosincové hodnoty (9,6 %). Oproti předchozímu měsíci však výrazně vzrostl počet pracovních míst o 2,5 % na 32 tisíc, což je podle analytiků dobrá zpráva. Situace by se měla zlepšovat i v dalších měsících, čemuž by měly pomoci také začínající sezónní prace.

Počet uchazečů na jedno volné pracovní místo se dostal pod hranici 18 uchazečů. Je to sice stále hodně, ale trend je oproti přelomu roku pozitivní. Zdá se, že firmy postupně opouštějí praxi uzavírání smluv na dobu určitou či rozšiřování pracovní náplně u stávajících pozic a nebojí se otevírat pozice nové, komentovala Klára Valentová, specialistka na pracovní právo ze společnosti Ambruz & Dark.

Dnes zveřejněné údaje potvrzují náš názor, že prosincový skok v míře nezaměstnanosti o jeden procentní bod nahoru byl jednorázovým výkyvem způsobeným změnami v pravidlech vyplácení podpory v nezaměstnanosti, doplnil Petr Gapko, makroekonomický analytik GE Money Bank.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).