Hlavní navigace

Dodávky zemního plynu pro ČR byly výrazně omezeny. Aktuální pokrytí poptávky je zatím zajištěno

6. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes v noci došlo k výraznému omezení dodávek zemního plynu od společnosti Gazprom Export pro ČR i Evropu. Důvody výrazného poklesu zatím nejsou podle RWE Transgas přesně identifikovatelné. Společnost však uvádí, že je nyní schopna aktuální potřebu ČR pokrýt.

Dnes v noci společnost Gazprom Export výrazně snížila dodávky zemního plynu pro ČR i další evropské země. Společnost RWE Transgas však ujistila, že nyní je připravena aktuální potřebu ČR pokrýt. Dodávky norského plynu severní cestou do ČR jsou v plné výši a RWE Transgas aktuálně plně využívá tento zdroj pro zásobování, komentoval situaci Martin Chalupský, tiskový mluvčí RWE Transgas s tím, že ačkoli situaci společnost analyzuje, není v této chvíli možné přesně identifikovat důvody poklesu dodávek.

Zatím má společnost RWE Transgas informace pouze o tom, že byly sníženy dodávky přes Ukrajinu na Slovensko. Gazprom omezil dodávky plynu i do Rumunska, zcela je zastavil pro Bulharsko, Turecko, Řecko a Makedonii. O dodávkách dnes na Ukrajině a v Rusku jedná delegace Evropské komise, kterou vede ministr průmyslu a obchodu Martin Říman.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).