Hlavní navigace

Dokdy se musí zaplatit daň z nemovitostí?

12. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nepřesahuje-li celková roční daň z nemovitostí částku 5000 korun, musíte ji zaplatit najednou do 31. května 2011. Dosahuje-li daň více než 5000 Kč, je daň splatná ve dvou stejných splátkách; u poplatníků daně provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb nejpozději do 31. srpna a do 30. listopadu 2011, u ostatních poplatníků daně nejpozději do 31. května a do 30. listopadu 2011. Daň lze zaplatit také najednou do 31. května 2011, zemědělci do 31. srpna 2011.

Na úhradu daně z nemovitostí zašlou finanční úřady před termínem splatnosti poplatníkům složenku typu A s alonží, na které bude uvedena výše stanovené daně na rok 2011 a vyčíslen případný nedoplatek či přeplatek na dani z předchozího zdaňovacího období. Na rozdíl od minulých let, kdy úhrada daně daňovou složenkou na poště nebyla zpoplatněna, vyplacení složenky typu A je na poště zpoplatněno podle platného poštovního tarifu.

Pozor také při placení daně na den splatnosti, za který se počítá až den, kdy je zaplacená částka připsána na účet finančního úřadu. S ohledem na nezbytné lhůty převodu finančních prostředků poštou či bankou musíte zadat provedení platby v předstihu tak, aby nejpozději poslední den splatnosti daně (případně splátky daně) již byla platba na účtu finančního úřadu. Čtěte více: Komplexní návod, jak na daň z nemovitostí v roce 2011.

Daň lze též zaplatit i v hotovosti na pokladně finančního úřadu v jeho pokladních hodinách.

DANE.PODNIKATEL­.CZ: daňové formuláře ke stažení, návody pro daňové přiznání, online daňová poradna, daňová kalkulačka pro OSVČ, změny 2011

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).