Hlavní navigace

Dokdy lze splnit povinnosti vůči zdravotní pojišťovně?

21. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V souvislosti s daňovým přiznáním musí OSVČ též podat Přehled o příjmech a výdajích pro pojišťovnu a případně doplatit zdravotní pojištění. Přehled je nutné podat do jednoho měsíce od podání daňového přiznání. Vzhledem k tomu, že se o den posunul termín pro podání daňového přiznání (na 1. dubna), musí se Přehled pro zdravotní pojišťovnu odevzdat do 1. května.

Doplatek na pojistném pak musí OSVČ doplatit do 8 dnů od podání daňového přiznání. Zde vám den navíc nepomůže, jelikož za den platby se považuje termín připsání platby na účet pojišťovny. Letos vychází poslední den poslání doplatku na 9. dubna, což je však sobota a banky o víkendu peníze nepřipisují.

Vyplněný Přehled o příjmech a výdajích a úhrnu záloh na pojistné je OSVČ povinna předložit všem zdravotním pojišťovnám, u kterých byla v příslušném zdaňovacím období pojištěna, doplnil Jiří Rod, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

DANE.PODNIKATEL­.CZ: daňové formuláře ke stažení, návody pro daňové přiznání, online daňová poradna, daňová kalkulačka pro OSVČ, změny 2011

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).