Hlavní navigace

Domácí trh se dřevem hlásí velké přebytky

13. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Domácí trh se dřevem hlásí velké přebytky – podle informací ČTK se jedná o milion metrů krychlových dřeva. Zároveň padají ceny dřeva. Podle obchodního ředitele státního podniku Lesy České republiky Bedřicha Foukala v Česku podobná situace nenastala od druhé světové války.

Současný přebytek dřevní hmoty na trhu je dán nižší poptávkou. Ta je způsobena známými faktory – hypoteční krize v USA, klesající dolar, větry Emma a Kirsten a pokles ceny dřevní hmoty v celosvětovém měřítku, říká pro business server Podnikatel.cz Radek Drahný, tiskový mluvčí Lesů České republiky.

Lesy České republiky se chovají k trhu zodpovědně. Není naším cílem zahltit jej veškerou dostupnou dřevní hmotou, ale naše zodpovědnost se projevuje právě tím, že se snažíme využít všechny dostupné metody skládkování dřeva, reaguje Drahný na otázku serveru Podnikatel.cz, jak se státní podnik v této situaci zachová. Na své náklady po tuto inkriminovanou dobu dříví deponujeme a tyto zásoby uvolníme, až bude situace na trhu stabilizována. Využíváme k tomu mokré sklady, kde je dřevo pod neustálou závlahou a nebo balení do fólií, kde je dříví zabaleno do neprodyšné fólie. Oba tyto způsoby uchovávají kvalitu dříví po dlouhou dobu více méně neměnnou, vysvětluje Radek Drahný.

Podle ČTK řeší několik smluvních partnerů Lesů ČR – lesních firem – odstoupení od smlouvy, a to v důsledku aktuálního vývoje na trhu. Jde však o jednotlivé případy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).