Hlavní navigace

Dotace pro firmy na zahraničních veletrzích

4. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hospodářská komora ČR (HK ČR) bude zajišťovat účast více než 1400 českých firem na zahraničních veletrzích. Vyhrála výběrové řízení státní agentury CzechTrade, které jí zajistí práci na realizaci projektu pro následující dva roky. Projekt je financován z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI).

Jeho cílem je posílení konkurenceschop­nosti českých průmyslových firem na zahraničních trzích. Je zaměřen na oborovou prezentaci prostřednictvím společné účasti profesních organizací a individuálních podniků, zejména malých a středních, na vybraných specializovaných veletrzích a výstavách v zahraničí. České firmy a oborové asociace mohou v tomto projektu získat dotaci ve výši až 120 tisíc korun na přímé náklady spojené s veletržní expozicí.

Hospodářská komora navíc vystavovatelům zajistí marketingovou a komunikační podporu v místě konání veletrhu a komplexně vyřídí potřebnou administrativu spojenou s účastí na výstavní akci a s žádostí o dotaci. Díky své celorepublikové působnosti bude HK ČR poskytovat zájemcům také poradenství a konzultace při přípravě, realizaci a vyhodnocování efektivity účasti na veletrhu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).