Hlavní navigace

Dotační podpora českého bydlení bude pokračovat

11. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dotační podpora rozvoje českého bydlení bude díky novele pokračovat. Poslanecká sněmovna včera přehlasovala veto prezidenta Václava Klause. Novela zákona o Státním fondu rozvoje bydlení zajišťuje další financování fondu a jeho stabilitu. Informovalo o tom ministerstvo pro místní rozvoj.

Schválení novely neznamená podle ministerstva žádné nekontrolované prohloubení rozpočtového schodku a nezvyšuje ani žádné mandatorní výdaje státního rozpočtu. Objem případných finančních přesunů pro SFRB totiž závisí plně na rozhodnutí vlády a Poslanecké sněmovny pro každý rozpočtový rok, upřesnil Martin Ayrer, mluvčí ministerstva.

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) má několik dotačních programů, které rozvíjejí české bydlení. Jedním z nejúspěšnějších je program panel. Za loňský rok bylo vyplaceno z programu panel 2653 milionů korun, což je více než 82 000 rekonstru­ovaných bytů. Dalším programem SFRB jsou úvěry mladým, ze kterého se v roce 2009 poskytlo 2700 úvěrů v objemu zhruba 800 milionů korun.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).