Hlavní navigace

Názor k článku Marcel Winter: Dovedu si klidně představit Vietnamce v parlamentu od www.zadluzeni.cz - Demagogická tvrzení pana Wintera mě vždy rozčílí. Zda někdo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 8. 2009 17:47

  www.zadluzeni.cz (neregistrovaný) ---.181.broadband7.iol.cz
  Demagogická tvrzení pana Wintera mě vždy rozčílí.
  Zda někdo může kandidovat na poslance, nemá se statutem jeho etnika nic společného. Stačí, aby měl občanství. Nevidím žádný důvod, proč by měl výhody národnostních menšin, určené pro zachování národnostního cítění historicky zde žijících národů, pobírat cizinec. Od cizince se naopak očekává, že se bude snažit asimilovat (proč by sem jinak jezdil?).

  Pokud pan Winter pláče, že se sem dostalo méně Vietnamců než dříve, já pláči, že je to pořád moc. Není to vůbec o rasismu nebo nacionalismu, je to o dlouhodobém negativním vlivu jakékoliv nevzdělané imigrace na jakýkoliv současný stát. Je to o ředění národního bohatství. A je to o nulovém přínosu konkrétně Vietnamské komunity pro konkrétně Český stát: nízké výběry daní a nadprůměrná kriminalita (pod ten pojem spadá i hospodářská). Jediný kdo vydělává na této imigraci jsou některé firmy žijící pouze z extrémně levné pracovní síly a ty nemají tak či onak žádnou šanci na dlouhodobé přežití. Respektive jejich jedinou šancí je přesun dál na východ. A po tomto přesunu zde zůstane neintegrovaná komunita, se kterou budou logicky v budoucnu problémy, viz současná Francie, která v minulém století udělala stejnou chybu.

  A vzhledem k obrovskému nárůstu ekonomicky motivované imigrace je na místě hledat způsoby, jak této zabránit a ne naopak.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).