Hlavní navigace

ČD se ohradily proti homofobním výrokům Duška

8. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Šéf Českých drah Petr Žaluda se ohradil proti homofobním slovním útokům šéfa svazu odborářů služeb a dopravy Jaromíra Duška. Jménem svým i celého vedení Českých drah jsem nucen se důrazně ohradit proti opakovanému tvrzení pana Duška o nekompetentnosti managementu ČD, který je prý vybírán na základě sexuální orientace a již prý údajně zašantročil osm miliard korun, zdůraznil Petr Žaluda. Ten zároveň upozornil, že výroky Duška poškozují dobré jméno Českých drah, proto budou proti němu zváženy jednotlivé právníky kroky: Žalobu, jako příslušný právní prostředek pro očištění dobrého jména Českých drah, nyní potvrdit nemohu. Zatím zvažujeme všechny možnosti a připravujeme právní analýzu, která určí, jak ČD budou postupovat, řekl business serveru Podnikatel.cz Petr Šťáhlavský, mluvčí Českých drah.

Výroky Jaromíra Duška se objevily v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny, v nich doslova uvedl: Homosexuál Žaluda (šéf ČD) drží s homosexuálem Slamečkou, homosexuál Slamečka (ministr dopravy) má vazby na homosexuála Nováka (šéf úřadu vlády). A na ministerstvu dopravy je těch homosexuálů tak dvacet a ve vedení drah tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).