Hlavní navigace

Dráhy si kvůli výpadku letů pětinásobně polepšily

19. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tržby vyšší pětinásobně oproti normálu a přesahující 20 milionů korun, to jsou předběžné odhady finanční výsledků Českých drah, které si díky výpadku letecké dopravy významně přilepšily. Nárůst je způsoben zvýšeným zájmem o autobusovou i železniční přepravu, která od pátku do dnešního dne přepravila tisíce cestujících.

České dráhy kvůli uzavřenému vzdušnému prostoru, který měl na svědomí sopečný oblak z islandské sopky, operativně posílily vlaky a pokladny na pražském hlavním nádraží již v pátek dopoledne, po zveřejnění prvních informací o uzavření letového provozu. Pokladny byly posíleny od pátku až do dnešního dne. Ve špičce byly otevřeny všechny pokladny, které jsou technicky vybaveny pro prodej mezistátních jízdenek. Mimořádně byla otevřena také pobočka ČD Travel v prostorách ČD Centra, která odbavila další stovky cestujících, informoval mluvčí Český drah Petr Šťáhlavský. Lidé však na pražském Hlavním nádraží stáli nekonečné fronty. Cestující totiž neznali dráhu svého spoje, které jim museli pomoci najít pokladní. Jeden klient tak byl odbaven v průměru až 20 minut.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).