Hlavní navigace

Důvěra podnikatelů roste, u spotřebitelů klesá

27. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V srpnu se důvěra v domácí ekonomiku meziměsíčně mírně snížila. Souhrnný indikátor důvěry se snížil o 0,8 bodu. Důvěra mezi podnikateli se meziměsíčně mírně zvýšila (o 0,1 bodu). Naopak důvěra spotřebitelů se meziměsíčně snížila o 4,5 bodu. Ovšem ve srovnání s nízkou hodnotou v srpnu 2009 je souhrnný indikátor důvěry o 16,3 bodu vyšší. Tyto údaje aktuálně zveřejnil Český statistický úřad.

V průmyslu se hodnocení současné celkové ekonomické situace oproti minulému měsíci mírně zvýšilo. Stejně jako hodnocení celkové poptávky. Zásoby se však podle mínění respondentů zvýšily. Pro příští tři měsíce očekávají oslovení respondenti zvýšení výrobní činnosti při téměř neměnné zaměstnanosti. Ve stavebních podnicích se hodnocení současné ekonomické situace snížilo. Tam respondenti pro příští tři měsíce předpokládají zpomalení stavební činnosti a mírný pokles zaměstnanosti. Šetření mezi spotřebiteli přineslo jasný výsledek. Příštích dvanáct měsíců se očekává zhoršení celkové ekonomické situace i vlastní finanční situace a nezaměstnanost.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).