Hlavní navigace

Ekologickému zemědělství se daří i v krizi

Sdílet

Český trh s biopotravinami se v poslední době dynamicky vyvíjí. K ekologickému zemědělství se hlásí stále více agronomů, jejich počet již přesahuje dva a půl tisíce. Sortiment výrobků, které produkují, je tak relativně široký. Vyplývá to z informací Ministerstva zemědělství.

Spotřebitelé, kteří si potrpí na biopotraviny, mohou jásat. Výrobců těchto produktů totiž přibývá. Jejich počet stoupl na 429, přičemž nejvíce se jim daří v Jihomoravském kraji. Zaměřují se na produkci mléka a mléčných výrobků, pečiva, čaje, koření, mouku, těstoviny, dětskou výživu, vejce, vepřové a hovězí maso, ovoce, zeleni, sušené ovoce či víno.

U některých komodit, zejména u vajec, ovoce a zeleniny, je ale nabídka nedostatečná a nepokrývá poptávku spotřebitelů. Například oleje nebo kuřecí maso nejsou českými výrobci biopotravin produkovány vůbec a dovážejí se ze zahraničí, upozornil ministr zemědělství Jakub Šebesta na tiskové konferenci k zahájení pátého ročníku akce Měsíc ekologického zemědělství a biopotravin. Čtěte více: Biopotraviny a jejich boom

Ekologicky hospodařící zemědělce podporuje Ministerstvo zemědělství ČR dotacemi v rámci Programu rozvoje venkova, kdy se příspěvky vyplácí podle plochy obhospodařované kultury. Výrobci potravin jsou zase zvýhodněni při podávání investičních projektů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).