Hlavní navigace

Ekonomiku nastartují investice soukromého sektoru

12. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Investice soukromého sektoru jsou pro ekonomické zotavení nejdůležitější. Na tom se shodli účastníci konference ACCA & CFA Business Mixer. Pro zotavení světové i české ekonomiky, která se nyní nachází v citlivé fázi ekonomického cyklu, je prioritou přechod od růstu, který je do velké míry způsoben a udržován masivními stimuly vlád v době krize, k růstu, který je vytvářen soukromým sektorem.

Pro celkové zotavení ekonomiky je nejdůležitější zlepšení dostupnosti financí ze strany bank za účelem financování projektů, uvedl Vojtěch Benda, ekonom ING Commercial Banking. V Čechách navíc vzniká napětí kvůli splnění kritérií pro přijetí eura. Česká republika nakonec do eurozóny vstoupí, protože je to dlouhodobý trend. V současné době je pro Česko ale samozřejmě nejlepší dobře nastartovat svoji ekonomiku a to nehledě na to jestli euro ano, nebo ne, míní Michael Ivanovitch, americký ekonom ze společnosti MSI Global.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).