Hlavní navigace

Stamiliardová ekozakázka jde zatím k ledu

29. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Termín pro podání nabídek do tendru o ekozakázku, který byl původně stanoven na 7. prosince 2010, se odkládá. V důsledku předběžného opatření antimonopolního úřadu muselo ministerstvo financí celou veřejnou zakázku prozatím zastavit. Výše zakázky na odstranění některých ekologických zátěží vzniklých před privatizací se odhaduje až na 115 miliard korun.

Uchazečům bylo oznámeno, aby nabídky ve shora uvedené lhůtě nepodávali s tím, že po zrušení předběžného opatření bude Ministerstvem financí lhůta pro podání nabídek v nezbytném rozsahu prodloužena,ko­mentoval Ondřej Jakob, tiskový mluvčí ministerstva financí.

Celou zakázku dlouhodobě kritizuje Hospodářská komora ČR a Transparency International. Podle komory by se měl tendr rozdělit do menších zakázek, aby se do něj mohly zapojit i menší firmy. Transparency International zase varuje před rizikem korupce, které se pojí s tak velkou zadávací částkou.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).