Hlavní navigace

Elektronická faktura bez elektronického podpisu

15. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zjednodušení pravidel pro elektronickou fakturaci a archivaci. To je návrh novely směrnice 112/2006 EU, kterou předložila Evropská komise. Týká se harmonizace pravidel pro vystavování daňových dokladů a zejména zjednodušení pravidel pro elektronickou fakturaci a archivaci.

Novela by mohla být schválena s platností od roku 2013. Spočívá ve zrovnoprávnění daňových dokladů vystavených v papírové podobě a daňových dokladů vystavených a zaslaných elektronicky. Ukládá plátci povinnost zaručit věrohodnost původu, neporušitelnost obsahu a čitelnost daňových dokladů po celou dobu archivace. Na rozdíl od současného přístupu, neurčuje, jakými technickými prostředky musí plátce toto „zabezpečení“ provést. Zaručený elektronický podpis a značka je novelou pouze doporučována jako vhodná, nikoliv jediná možná metoda. Mělo by tak být možné nahradit použití elektronických podpisů a EDI i jinými technickými a bezpečnostními řešeními.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).