Hlavní navigace

HN: Elektronické dálniční kupony budou zřejmě o půl roku později

23. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo dopravy odložilo zavedení elektronických dálničních kuponů asi o půl roku na 1. červenec 2009. Zavedení elektronických kuponů bylo původně plánováno na 1. leden 2009. Ministerstvo se chce podle Hospodářských novin soustředit na zavedení mýtného pro malá nákladní auta (tedy ty od 3,5 tuny). Usoudili jsme, že míchat do jednoho termínu zavedení elektronických kuponů pro osobní vozy a rozšíření zpoplatnění mýtným na novou kategorii nákladních vozidel je příliš rozsáhlým úkolem a že věci prospěje, soustředíme-li se nejdříve na jednu skupinu a pak na druhou, řekl náměstek ministra dopravy Jiří Hodač.

Řidiči, kteří budou mít v době zavedení elektronických dálničních kuponu nalepovací dálniční známky, si je nebudou muset za kupony povinně měnit. Staré dálniční známky nechá Ministerstvo dopravy „doběhnout”. Elektronický kupon pak bude pro všechny povinný od začátku roku 2010.

MF, LN: Škoda Auto zlevňuje kvůli finanční krizi

Výrobce automobilů Škoda Auto zlevnil jako reakci na finanční krizi a prodejní krizi na českém trhu všechny své modelové řady. U konkrétních modelů cena klesla až o sto ticíc korun, píše Mladá fronta Dnes. Škoda tím také reaguje na dovozy aut. Ceny automobilů padají i ve světě, v Česku však Škoda Auto díky silné koruně a souvisejícímu zlevňování a dovozu zahraničních značek začala ztrácet tržní podíl.

O 100 tisíc korun tak podle Lidových novin zlevní například Superb se vznětovým dvoulitrem, o padesát tisíc bude levnější Roomster s motorem 1,2 HTP/ 51 kW.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).