Hlavní navigace

Elektroodpad v Česku třídí tři čtvrtiny organizací

26. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zájem firem o ochranu životní prostředí se zvyšuje, elektroodpad třídí až tři čtvrtiny organizací. Ve srovnání s rokem 2008 se zvýšil počet organizací, které se zavázaly k pravidelnému třídění elektroodpadu o 9 procent. Dokazuje to nedávný průzkum společnosti ASEKOL a dalších kolektivních systémů zabývajících se zpětným odběrem vysloužilých elektrozařízení.

Ukazuje se, že české organizace třídí elektroodpad poměrně svědomitě. V 73 % českých firem dokonce již existují vnitřní podnikové směrnice a předpisy, které přímo upravují způsob vyřazování a likvidace elektrozařízení, sděluje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL. Přitom důvodem pro recyklaci není jen ochrana životního prostředí před nebezpečnými látkami, které se z použitých elektrospotřebičů mohou uvolňovat, ale i nezanedbatelná úspora energií či surovin. Jak vysvětluje Hana Angosová, recyklací jednoho monitoru se například ušetří takové množství elektrické energie, kterou by spotřebovala 60W žárovka svítící nepřetržitě tři měsíce nebo také množství ropy, které by vystačilo osobnímu automobilu s průměrnou spotřebou k ujetí 23 km.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).