Hlavní navigace

Eshop LevneElektro.cz je v insolvenci. Dluží dodavatelům 28 milionů Kč

11. 8. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Aktualizováno: Doplněny detaily k insolvenčnímu návrhu a příslušné odkazy (11. 8. 2016 15:37)
Nejdříve obstavené účty po zásahu daňové kobry, teď v insolvenci. Případ známého eshopu LevneElektro.cz má pokračování.

28 milionů korun. To je dluh dodavatelům, od kterých si e-shop LevneElektro.cz vzal zboží a nezaplatil za něj. Teď společnost Elektra PV, která e-shop provozuje, čelí insolvenci s návrhem na konkurz.

Informovala o tom podle ČTK Ludmila Kočí z českobudějovického finančního úřadu. Ta se však ohradila proti tvrzení, které společnost umístila přímo na stránky LevneElektro.cz. 

E-shop zde tvrdí, že pro případné reklamace či vrácení peněz za koupené zboží se musí zákazníci či věřitelé obrátit přímo na správce daně. Finanční úřad ale toto odmítá. 

Screenshot LevneElektro.cz ze dne 11.8. 2016

Insolvence následuje po po zásahu jihočeské daňové kobry. Společnosti Elektra PV obstavila účty, zajistila hotovost, několik osobních aut i nemovitost.

Podezřelé osoby vytvářely s cílem zkrácení DPH účelové obchodní řetězce firem, prostřednictvím nichž realizovaly pravděpodobně od roku 2013 nákupy a prodeje elektroniky od dodavatelů z jiných členských států EU, čímž českému státu způsobily škodu, která je předběžně vyčíslena na několik desítek milionů korun, řekl již dříve Jiří Matzner, mluvčí jihočeské policie.

Čtěte více: Na LevneElektro.cz se vrhla daňová kobra, je vyšetřováno ze závažného zločinu

Nyní LevneElektro.cz dluží ještě 28 milionů korun za dodané zboží, za které společnost nezaplatila. Konkrétně necelých 20 milionů korun dluží věřiteli společnosti Fast ČR, a.s., které LevneElektro.cz nezaplatilo za dodané elektrospotřebiče a elektroniku. Věřiteli byl zároveň znám dluh vůči společnosti Favia, s.r.o., které rovněž LevneElektro.cz dluží za elektroniku a spotřebiče více než 8 a půl milionů korun. Vyplývá to z insolvenčního návrhu, který je veřejně dostupný na internetu

Za krachem společnosti může podle majitele e-shopu Petra Václava „řízený zásah Finanční správy České Budějovice“, především tak obstavené účty. Důvodem pro pozastavení činnosti Elektry však nebyla daňová kontrola jako taková, ale vydání zajišťovacích příkazů, blokace bankovních účtů a majetku společnosti, což fakticky znemožnilo další činnost a paralyzovalo společnost, uvádí e-shop na svých stránkách. 

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).