Hlavní navigace

EU a Čína nabízejí kurzy pro manažery menších firem

18. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Manažeři z malých a středně velkých firem a nevládních organizací mají možnost se přihlásit do kurzu zaměřeného na podnikání s Čínou. Mezivládní projekt mezi Evropskou unií a Čínou s názvem EU-China Managers Exchange and Training Programme (METP) je určený pro manažery všech členských zemí Evropské unie.

Program nabízí sedmiměsíční školení, kurz obchodní čínštiny, návštěvu čínské společnosti, města a administrativních orgánů plus tříměsíční stáž v čínské nebo evropské firmě v Číně. Žadatelé by neměli mít téměř žádnou, nebo jen velice omezenou znalost čínštiny, mělo by jim být mezi 26 a 40 lety a musí mít nejméně pět let pracovních zkušeností. Kromě uznané akademické kvalifikace musí kandidáti předložit zajímavý obchodní plán pro svůj pobyt v Číně.

Prestižní program zajišťuje Univerzita mezinárodního obchodu a ekonomie z Pekingu, která si klade za cíl umožnit účastníkům využít získané jazykové dovednosti v čínštině, znalosti o čínské podnikové kultuře a praxi, a úspěšně zhodnotit tyto znalosti v budoucí kariéře a pro obchodní úspěchy jejich firmy nebo organizace uvádí se v tiskové zprávě Hospodářské komory ČR. Informace jsou na adrese METP.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).