Hlavní navigace

EU schválila záchranný balíček pro zemědělství. Do Česka zamíří 870 milionů korun

24. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministři zemědělství evropské Sedmadvacítky pod vedením českého ministra Petra Gandaloviče schválili záchranný balíček pro evropské zemědělství. Plán počítá s více než jednou miliardou eur, která by měla k rolníkům směřovat. Do jakých konkrétních sektorů zemědělství budou peníze směřovat, zůstane na rozhodnutí jednotlivých států.

Flexibilita pro členské státy, tedy možnost rozhodnout, na jaké účely budou peníze vynaloženy, umožní použít je opravdu tam, kde je jich nejvíc zapotřebí, což se liší stát od státu, vysvětlil Petr Gandalovič.

Do českého zemědělství by během tohoto a příštího roku mělo zamířit zhruba 870 milionů korun. Peníze plánuje Česko použít na řadu věcí. Plánuje se zavedení internetu do venkovských oblastí, lepší zacházení s vodou v krajině, investice do obnovitelných zdrojů energie, biodiverzita, inovace, ale i podpora odvětví mléka. Dopady krize jsou vidět nejen propadem v mléce, ale i v horším přístupu zemědělců k úvěrům nebo snížené poptávce po komoditách, uvedl Gandalovič. Čtěte více: Zemědělci versus mlékárny. Kdo nakonec zvítězí?

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).