Hlavní navigace

Eurochambres: Evropští podnikatelé hýří optimismem

9. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropští podnikatelé hodnotí optimisticky hospodářské výsledky v příštím roce. Očekávání jsou mezi podnikateli nejvyšší za posledních sedm let. Nejlepší podnikatelskou náladu přitom mají v řadě ukazatelů Češi. Vyplývá to z průzkumu, který pořádá každoročně Sdružení evropských obchodních a průmyslových komor Eurochambres.

Nejvyšší optimismus v Evropě je u očekávání výsledku celkového obratu. Opatrnější jsou podnikatelé pouze při předvídání dalšího vývoje v zahraničním obchodu. Hlavním ukazatelem průzkumu je tzv. podnikatelská jistota. Ta je nejvyšší v Dánsku, ale největší meziroční nárůst zaznamenal průzkum u českých podnikatelů. Celkem 55 procent českých podnikatelů vidí celkový vývoj pro svoji firmu v příštím roce příznivě, naopak pesimistický výhled pro příští rok uvedlo pouze devět respondentů.

Průzkum, který se provádí na podzim, porovnává očekávání evropských firem jejich hospodářských výsledků v současném roce a roce následujícím. Do průzkumu se letos zapojilo 86.000 podnikatelů z 27 zemí Evropy.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).