Hlavní navigace

exPRESS: Evropská kasa nabízí podnikatelům až sedm miliard korun

5. 3. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Kdo si nezažádá, prohloupí. Tímto heslem by se měli řídit podnikatelé, kteří mají možnost zažádat si o evropskou dotaci. Od března je ve čtyřech programech připraveno až sedm miliard korun.

Sedm miliard pro podnikatele z evropských dotací »

Přes sedm miliard korun nabízí ode dneška další čtyři programy, prostřednictvím kterých mohou podnikatelé zažádat o evropskou dotaci. Tři miliardy zamíří na podporu průmyslového výzkumu a vývoje, další tři miliardy si mezi sebe rozdělí projekty úspor energie a využití alternativních zdrojů; na vznik a další rozvoj klastrů poputuje 750 milionů korun a konečně 500 milionů korun čeká na podniky, které se chtějí prezentovat na zahraničním veletrhu či výstavě. O dotaci mohou firmy požádat už od 1. března přímo na stránkách CzechInvestu.

exPRESS - Koleje 01
Firmy

V únoru se zvýšil počet firemních insolvencí

Únor zaznamenal nárůst firemních insolvencí. Počet návrhů se zvýšil o 15 %. Celkem bylo v předchozím měsíci podáno celkem 1084 insolvenčních návrhů, což je o 82 % více ve srovnání s úrovní února 2009. Prudký růst návrhů na insolvenci je zapříčiněn dynamickým růstem návrhů na osobní bankrot. Vyplývá to z údajů společnosti Creditreform.

Počet leteckých pasažérů začíná růst

Rok 2009 byl pro letecké společnosti krizový. Z hlediska poptávky byl pro aerolinky rekordně nejslabší. Ztráty v tomto odvětví dosáhly až jedenácti miliard dolarů. Dotčeno bylo i pražské letiště.

SCONTO Nábytek míří na slovenský trh

SCONTO Nábytek míří na další evropský trh. Po Německu a České republice otevírá svůj první obchod také na Slovensku ve městě Trnava. Celková investice do tohoto projektu přesáhla 12 milionů eur.

exPRESS - Koleje 02
Zákony a úřady

Finanční úřady rozšíří v březnu své úřední hodiny

Finanční úřady rozšiřují v březnu své úřední hodiny. Většina z nich bude mít otevřeno každý pracovní den od 10 do 17 hodin. Úřady tak reagují na zvýšený nápor kvůli daňovým přiznání, která se musejí podat nejpozději do konce března.

Řetězce se brání: na cenu mléka jsme vliv neměli

Maloobchodníci nemohli působit na výkupní ceny syrového mléka. Upozornil na to Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR). Reagoval tak na zprávu ministerstva financí, podle které obchodní řetězce neporušovaly od ledna 2007 do konce května 2009 při prodeji mléčných výrobků zákon o cenách jejich prodejem za podnákladové ceny.

exPRESS - Koleje 03
Provoz, daně a finance

Z fondů EU je už proplaceno více než 100 miliard

Roste objem peněz, které jsou propláceny z fondů Evropské unie. Meziměsíční nárůst činil více než 50 procent. Díky tomuto nárůstu už bylo příjemcům proplaceno přes sto miliard korun. Informace vyplývají z lednové měsíční monitorovací zprávy, kterou vydává Národní orgán pro koordinaci.

Češi nevěří ve svoji pozitivní budoucnost

Češi ztrácejí důvěru ve svou ekonomickou budoucnost. Současnou ekonomickou situaci v zemi hodnotí jako dobrou pouze 26 % respodentů a jejich počet stále klesá. Vyplývá to z nového mezinárodního průzkumu agentury Reuters a společnosti Ipsos Tambor.

<fb:fan profile_id=„58931­199320“ stream="" connections=„18“ width=„545“></f­b:fan>
Podnikatel.cz na Facebooku

Čerpáte dotace z EU?

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).