Hlavní navigace

Evropská unie dotuje výzkum a vývoj

16. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další čtyři miliardy korun se budou moci rozdělit mezi podnikatele, kteří uspějí se svou žádostí na dotaci v rámci programu Prosperita. Projekty mají rozvíjet spolupráci výzkumníků a podnikatelů. Druhou výzvu k podávání žádostí vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Potrvá od 1. listopadu 2009 do 30. června 2010.

Dotaci z programu lze využít například na založení a další rozvoj vědeckotechnických parků, podnikatelských inkubátorů, center pro transfer technologií a také vytváření sítí business angels (individuální investor, pozn. red.), které podněcují vznik a rozvoj inovativních firem, říká Alexandra Rudyšarová, generální ředitelka agentury CzechInvest.

Přihlášky bude možné zasílat elektronicky prostřednictvím aplikace eAccount. Zapojit se mohou podnikatelské subjekty, sdružení podnikatelů nebo také vzdělávací instituce. Maximální dotace na jeden projekt se může vyšplhat až na 300 milionů korun, pokud realizace projektu vyžaduje stavební práce. Prostředky jsou čerpány z Operačního programu Podnikání a Inovace.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).