Hlavní navigace

Evropské miliardy pro malé a střední podniky

1. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již třetí výzvu dotačního evropského programu pro rozvoj firem vyhlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Připraveny jsou v něm dvě miliardy korun. Podnikatelé tak mohou začít připravovat své projekty zaměřené na nákup moderních technologií potřebných k dalšímu rozvoji jejich podnikání.

Podpora firem s méně než 250 zaměstnanci podnikajících v hospodářsky nejvíce postižených regionech, právě tak, jak to dělá program Rozvoj, je pro naši zemi velmi užitečná. Malé a střední podniky si mohou pořídit stroje a vybavení, které zefektivní jejich práci a tím je posunou výše na žebříčku konkurenceschop­nosti, vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Dotace v hodnotě 1 – 20 milionů korun na jeden projekt podpoří například nákup strojů 
a zařízení, nebo třeba pořízení patentových licencí souvisejících s nákupem strojů na zařízení. O finanční podporu mohou žádat malé a střední firmy, které svůj projekt realizují v některém z regionů s vyšší mírou nezaměstnanosti.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).