Hlavní navigace

Evropští manažeři mluví o globálním oteplování

15. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V 17. ročníku UPS Europe Business Monitor bylo osloveno 1451 manažerů ze sedmi evropských zemí. Průzkum se v hlavním bodě zaměřoval na globální oteplování planety, aktuální ekonomická témata a na odlišné faktory ovlivňující evropské hospodářství.

Ze všech dotázaných manažerů věří 59 procent v záchranu planety a domnívají se, že ještě není nic ztraceno. Ale v sousedním Německu je přesvědčeno 86 procent respodentů o tom, že Země je poznamenaná nenávratně a téměř stejné procento manažerů si stojí za názorem, že obavy o životní prostředí nejsou přehnané a jsou plně opodstatněné. Nejspektičtější názory na závažnost problému živnotního prostředí byly zaznamenány v Belgii a Itálii.

Domácí tráva je nejzelenější. Aspoň to si myslí 48 procent německých obchodních manažerů o své zemi. Spolu se Švédskem obsadili první místo v otázce o nejekologičtější zemi mezi dotazovanými respondenty. Zajímavostí je, že sami Němci hlasovali z poloviny pro sebe, ale Švédové dostali stejné procento od kolegů z Belgie, Velké Británie a Itálie.
Nejšpinavějšími zemí byla zvolena Itálie. Za ní následovalo Řecko a Rusko. Zajímavostí je, že s tímto verdiktem souhlasili z jedné třetiny italští manažeři.

Kontrolu nad ochranou živnotního prostředí vkládá nejvíce důvěry 43 procent respondentů do Evropské unie. EU by měla prosadit normy ochrany životního prostředí pro průmyslová odvětví. Největší podporu vidí manažeři z Nizozemí (66%), Belgie (65%) a Španělska (55 procent). Naopak nedůvěru dali najevo ve Velké Británii, kde polovina dotázaných nevěří Evropské unii a větší náklonost v řešení tohoto problému mají ve vládách jednotlivých států.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).