Hlavní navigace

Existuje žebříček kontrolorů #EET, vedou ti, kteří najdou nejvíce pochybení

28. 11. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Finanční správa hodnotí „nálezovost“ jednotlivých kontrolorů v rámci EET a sestavuje žebříček úspěšnosti jednotlivých pracovníků.

Kdo u více než 40 procent prověřovaných něco našel, má v žebříčku usmívající se smajlík. Naopak, kdo zjistil nedostatky maximálně u desetiny kontrol, má zasmušilý smajlík. Na hodnocení finanční správy upozornily Hospodářské noviny.

Kromě žebříčku i smajlíky

Finanční správa sestavuje žebříček úspěšnosti jednotlivých kontrolorů EET. Pro interní účely byly nezávazně stanoveny orientační hodnoty. Finanční správa je sleduje a dává k dispozici jednotlivým finančním úřadům, potvrdila HN Gabriela Štepanyová z tiskového oddělení Generálního finančního ředitelství (GFŘ), která zároveň doplnila, že jde o ukazatel, který je třeba vyhodnocovat v závislosti na konkrétních podmínkách.

Úředníci, kteří se kontrolám EET věnují stabilněji a ve více než 40 procentech případů našli nějaké porušení zákona, mají v materiálu GFŘ přiřazen usmívající se smajlík. Konkrétně jde o 46 kontrolorů. Kdo naopak nezjistil žádné porušení nebo maximálně v 10 procentech kontrol, získal zasmušilého smajlíka.

Doposud padly necelé 4 tisíce pokut

Co se týče podílu kontrol, kdy bylo zjištěno nějaké porušení zákona, tak ten narůstá. Zatímco v polovině května činil 13 procent, na začátku října již dosahoval 19 %. Celkově bylo uloženo 3 832 pokut ve výši 35 602 601 korun. Dalších 11 887 porušení zákona o evidenci tržeb bylo předáno ke správnímu řízení. Kontroloři finanční a celní správy od startu EET uzavřeli 10 provozoven (4 FS a 6 CS), a to v Praze, dvě v Olomouci, tři v Pardubicích, Zlíně, Českých Budějovicích, ve Slavkově u Brna, Vyškově. Nejvyšší udělená pokuta činí 260 tisíc korun.

Čtěte více: Padla nejvyšší pokuta u #EET, obchodník z Pardubicka musí zaplatit 260 000 Kč

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).