Hlavní navigace

Exkluzivně: Další fakta v poplatkovém skandálu - v ČT pracoval člověk, který nyní figuruje u Kalcsa i BSPLP

Autor: 258398
Aktualizováno: AKTUALIZOVÁNO (13. 8. 2008 16:20)
Neprobádaný kruh kolem poplatkového skandálu ČT se uzavírá. Zdroj z České televize potvrdil pojítko mezi záhadnou BSPLP, advokátní kanceláří Dalibora Kalcsa ale i České televize. Zdroj upozornil, že za celou kauzou stojí především BSLP, které aktuálně ČT vypověděla smlouvu.
Redakce
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Jak tento týden upozornil server Podnikatel.cz, existuje možné propojení advokátní kanceláře Dalibora Kalcsa, která koncem srpna obeslala tisíce podnikatelů s výzvou na zaplacení neexistujícího dluhu, a společností BSP Lawyer Partners (BSPLP), která figuruje v celém případu jako vyhledávací agentura potenciálních dlužníků televizních poplatků. Tato společnost má přitom na triku podobný skandál z roku 2005 a rovněž na Slovensku. Pojítkem mezi advokátní kanceláří a BSPLP, které by jinak dle vyjádření České televize měly pracovat odděleně, je Michal Jendrulek. Čtěte více: Poplatkový skandál ČT a nové skutečnosti. Stojí za vším propojení mezi Kalcsem a vyhledávací agenturou?

Ten figuruje v Kalcsově kanceláři jako koncipient a osoba se shodným jménem je také dle Obchodního rejstříku v představenstvu společnosti Jungmann Plaza a.s., která má jediného akcionáře – BSP Lawyer Partners. Ano, je to jedna a ta samá osoba, potvrdil zdroj z České televize, který si nepřál být jmenován.

ucto-korona-tip

Zdroj však upozornil i na další skutečnosti, které projení všech tří zúčastněných v poplatkové aféře prostřednictvím Michala Jendruleka pojí: Magistr Jendrulek pracoval dlouho v ČT na právním, při založení oddělení vymáhání televizních poplatků se stal jeho vedoucím. Pro pracovní neschopnost byl však Jendrulek „odejit“ formou organizační změny, řekl serveru zdroj z České televize obeznámený vnitřní strukturou televize. Informaci, že Jendrulek skutečně pracoval v České televizi dnes potvrdil i její mluvčí Ladislav Šticha.

Server Podnikatel.cz získal však navíc i další informace, které se týkají vztahu Dalibora Kalcsa a předsedy představenstva společnosti BSP Lawyer Partners, která údajně ovládá lidi jak v České televizi tak i v advokátní kanceláři Dalibora Kalcsa a podle posledních informací se stane první obětí celé aféry. Po jednání Rady ČT oznámil mluvčí televize Ladislav Šticha, že smlouva s BSPLP bude v nejbližších hodinách vypovězena. Čtěte více: Kruh se uzavírá. Ovládá BSPLP lidi z České televize?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).