Hlavní navigace

Fakturujeme na cestách. Vyzkoušeli jsme mobilní aplikaci

10. 8. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Hledáte aplikaci, která za vás vyrobí fakturu pohodlně i na cestách? Jednu z nich jsme za vás otestovali. Fakturu vyrobíte za pár minut. Víme, jak na to.

Pro majitele jablečných produktů se v App Store objevila aplikace iFaktury CZ. Je určena k jednoduché tvorbě faktur. Ať jste v autobuse, v kanceláři, na fotbale, kdekoliv můžete vytvořit fakturu, během několika málo minut. 

Fakturu můžete vystavit ihned

Po spuštění aplikace se zobrazí rovnou obrazovka, ve které můžeme vytvořit novou fakturu. Důležité je, že pokud nám vyhovuje základní nastavení aplikace, můžeme vystavit fakturu ihned. Možnost přidání odběratelů a dodavatelů je totiž přímo zde. U obou se vyplňují údaje o adresách, účtech a tak podobně. Prostě informace, které jsou na faktuře povinné, podle příslušných zákonů.

Čtěte také: Jaké náležitosti patří na fakturu? Záleží k čemu slouží

Po vyplnění smluvních stran už stačí pouze vyplnit detaily faktury, jako číslo, variabilní symbol, datum vystavení, splatnost, atp. Samozřejmě je třeba vyplnit i položky, za co účtujeme. 

Aplikace sice umí přednastavit číslo faktury jako variabilní symbol (po zapnutí v Nastavení), každopádně by bylo lepší automatické generování čísla faktury například za tento rok. 

Čtěte také: Doba splatnosti faktur se omezí a zvýší se tresty za zpoždění. Čtěte jak

Výslednou fakturu lze poslat pouze mailem, kdy jsme schopni si předvyplnit poštovní adresy přímo v nastavení aplikace.

Nastavit je možné i sazby DPH

V nastavení aplikace si lze připravit i další věci, jako například sazby DPH, úvodní text faktury, konstantní symboly a další.  Je dobré, že si aplikace drží sazby DPH k dané faktuře. Pokud tedy vystavíte fakturu a následně změníte DPH, bude zde staré DPH. 

Čtěte také: Pokud někdo platit nechce, nepomůže ani elektronická faktura

V přehledu faktur pak vidíme faktury, které byly vydané a můžeme si odškrtávat ty, které byly již uhrazené a které nikoliv. Každopádně zde zcela chybí možnost nějakého filtru, který by zobrazil například neuhrazené faktury od odběratele XYZ. Sice aplikace uhrazené faktury přiřadí až na konec seznamu, ale u většího množství faktur to nebude to pravé ořechové.

školení účto leden 23 Kučerová

Faktura je zobrazena jako klasické PDF, kde jsou všechny náležitosti dané zákonem o účetnictví.  

Aplikace se v poslední době dočkala velké aktualizace a hned několika nových funkcí, které si uživatelé žádali. Patří k nim možnost vložit logo a razítko s podpisem, podepsat fakturu přímo na displeji iPhonu, sledovat statistiky vytvořených faktur, přibyl i seznam předdefinovaných položek a elektronický tisk (ePrint). Opraveny byly i některé chyby. Aplikace iFaktury je v bezplatné verzi na 30 dní zdarma. 

Více informací a další recenze čtěte na webu Jablíčkář.cz

Autor článku

Jablíčkář.cz je obsahovým partnerem serveru Podnikatel.cz. Svůj obsah zaměřuje na produkty Apple jako je iPhone, iPad nebo Mac OS X.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).