Hlavní navigace

Názor k článku Farmářské trhy jedou, zato zemědělství je v Česku rizikové podnikání od Magda - ..ale to ještě neexistovala Státní veterinární správa, nebyla...

 • 17. 4. 2012 22:05

  Magda (neregistrovaný) ---.167.broadband4.iol.cz

  ..ale to ještě neexistovala Státní veterinární správa, nebyla Evropská komise, nebyli úředníci, kteří sice v životě nedrželi v ruce vidle ani se nenapili syrového mléka, ale můžou současného sedláka zpokutovat tisíci různými způsoby. Dnes se nehospodaří podle selského rozumu a zemědělských znalostí, ale podle směrnic, vyhlášek, předpisů, limitů, kvót. Úředníci vám nařizují, že máte tele krmit minimálně dvakrát denně, musí mít k pití vodu, nesmí být uvázané, a když je skupina telat, nesmíte je krmit postupně,ale naráz, atd, prostě zemědělství už není tím co bývalo, už to není svobodná činnost člověka na zděděném majetku, který chce s láskou k přírodě a zvířectvu zvelebit a předat potomkům, ale je to těžké studium nesmyslných předpisů a kličkování mezi paragrafy.
  Nevím, jestli si úředníci myslí, že farmařit může jen člověk zcela nesvéprávný a nevzdělaný a je třeba mu všechno podrobně nařídit, aby třeba svoje zvířectvo nekrmil jen jednou měsíčně, anebo jestli jsou ti úředníci (ve svých představách) nositelé nových myšlenek a nebývalého pokroku a měli bychom nad jejich objevy žasnout? Nevím, lámu si tím hlavu. Jelikož znám zemědělce a mnoho z nich má vysokou školu, tak přemýšlím nad úředníky z Evropské komise. Co to je za lidi? Jak to, že jsou tak neznalí života? Oni nevědí, že existuje odborný tisk a zemědělské školy? Nevědí, že venkovské děti už od mala vědí, jak se starat o zvířata? Nevědí, že za vyzáblinu nic na jatkách nedostanete a ještě budete platit za odvoz do kafilerie?
  Jak mohou psát předpisy, když jsou tak neznalí?
  PS: S těmi telaty to asi ještě neplatí, ale je to nejnovější návrh. Ale nevím. Možná už to platí.