Hlavní navigace

Názory k článku Finanční správa připomíná: Končí platnost některých pokladních certifikátů EET

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 8. 2019 20:38

  Podnikatel (neregistrovaný) 93.99.152.---

  Nechápu, proč veřejná správa nezajistila pouze prodloužení certifikátu. To budeme opět podstupovat ty šílenosti ohledně zneplatnění původního certifikátu a následné strastiplné kroky k zavedení nových až do pokladen? Takto to může opravdu vymyslet jenom státní orgán. I v internetovém bankovnictví je možné si certifikát prodloužit, ale pravdou je, že banky jsou podnikatelskými subjekty nikoliv státním orgánem. Přístup k podnikatelským subjektům ze strany veřejné správy je čím dál koprnější, neorganizovaný, neefektivní a absolutně neprakticky. Pánbůh s námi.

 • 21. 8. 2019 19:16

  nikdo (neregistrovaný) 185.137.144.---

  Kromě zdánlivě nelogického kroku se zneplatněním původního certifikátu nevidím větší problém.

  Čistě technicky, je vydání nového nebo obnova původního podpisového certifikátu v zásadě stejný proces při kterém se odešle žádost, zálohuje privátní klíč a od autority se získá veřejná část. Tohle se nedá zjednodušit. Je to v podstatě princip PostSignum podpisových certifikátů a jejich další užití v programech jako Outlook nebo PDFCreator.

  To, že se zdá, že bankovní certifikát funguje "jednoduše" je obecně spíš tím, že se jedná o unifikované řešení, kde jsou některé kroky skryté. To nemá nic společného s "podnikatelským subjektem".

  Kapíš?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).