Hlavní navigace

Finanční správa spustila playground pro #EET. Vývojáři aplikací mohou testovat

15. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vývojáři aplikací a pokladních systémů pro e-tržby by měli zbystřit. Finanční správa spustila testovací prostředí a zveřejnila vzory datové zprávy.

Elektronická evidence tržeb už funguje v testovacím prostředí. Finanční správa spustila tzv. playground, který je určen výhradně pro vývojáře softwaru pro pokladní zařízení a aplikací, které budou používána pro evidenci tržeb. Příprava na ostrý start EET tak jede podle již dříve zveřejněného plánu.

V testovacím prostředí si mohou vývojáři vyzkoušet přijímat zaslané datové zprávy o tržbách a odpovídat, zda byla zpráva přijata a zda vyhověla požadavkům. Odpovědí může být i chybová datová zpráva s kódem konkrétní chyby, podle které vývojáři mohou software opravit.

Finanční správa zveřejnila vzory datových zpráv

Pro vývojáře platí stránka technické specifikace k EET, kde jsou ucelené informace včetně playgroundu. Zároveň Finanční správa zveřejnila i dva příklady vzorové testovací datové zprávy. Dále jsou k dispozici vzorové certifikáty poplatníka a sada klíčů pro použití na straně pokladního zařízení.

Čtěte také: Víte, jaké všechny údaje budou muset být na účtence v rámci #EET?

Spuštění playgroundu následuje pro zveřejnění technické specifikace k e-tržbám. Publikovaný dokument popisuje konkrétně datové rozhraní pro příjem a potvrzování datových zpráv obsahujících údaje o tržbě, které jsou podnikatelé povinni zasílat pro každou uskutečněnou tržbu podle zákona o evidenci tržeb.

K dispozici je už i technická dokumentace

Technická dokumentace obsahuje kromě podrobného popisu formátu a struktury datových zpráv evidovaných tržeb i definici XML schématu a definici webových služeb pro komunikaci, upřesnilaPetra Petlachová, mluvčí Finanční správy. 

Čtěte také: 3 varianty, jak bude #EET fungovat skrze internetovou konektivitu

Finanční správa se tak drží stanoveného harmonogramu. Nyní už bude následovat přidělování autentizačních údajů, a to tři měsíce před startem ostrého spuštění e-tržeb (1. září). V listopadu pak bude spuštěno testovací prostředí pro zasílání údajů o evidovaných tržbách.  V průběhu jednoho měsíce si tak podnikatelé budou moci odzkoušet funkčnost jejich pokladních zařízení. 

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).