Hlavní navigace

Finanční správa spustila web k #EET. Důležité informace jsou v záložce pro IT

4. 4. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Elektronická evidence začně fungovat od prosince. Už v květnu budou mít podnikatelé k dispozici technickou dokumentaci. Tvrdí to alespoň nový státní web.

Podnikatelé, na které dolehne elektronická evidence tržeb, by měli zbystřit. Finanční správa spustila nový web, který kromě běžných základních otázek také definuje konkrétní harmonogram zavádění e-tržeb.

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Nový státní web k EET na adrese e-trzby.cz

Nový web je k dispozici na adrese e-trzby.cz. Nejdůležitější záložkou je pak ta, která obsahuje informace pro IT a vývojáře. Právě v ní mohou podnikatelé získat informace o tom, jaký bude harmonogram postupného náběhu celého systému. Již v květnu, tedy měsíc po uveřejnění zákona ve Sbírce zákonů, bude k dispozici veřejná technická dokumentace pro zasílání evidovaných tržeb, včetně formátu a struktury datové věty a komunikačního rozhraní. 

Již v červenci pak bude zahájen proces přidělování autentizačních údajů, včetně možnosti správy údajů o provozovnách a certifikátech na portálu Finanční správy. Zatímco termín přidělování autentizačních údajů je pevně stanoven zákonem, technická dokumentace se může zpozdit. Jedná se totiž o přibližně stanovený termín. Ten konkrétní Finanční správa ještě nezveřejnila, ani na nově dostupných stránkách. 


Autor: Finanční správa, podle licence: Rights Managed

Nový systém, ke kterému se budou muset podnikatelé povinní k e-tržbám připojit, chce Finanční správa koncipovat jako otevřený, jak po hardwarové tak i po softwarové stránce. Stále také platí, že zákazku na implementaci e-tržeb do již fungujících modulů ADIS Finanční správy bude zajišťovat za 50 milionů korun firma IBM, a to i přes nedoporučení pracovní skupiny, která byla zřízena v rámci Rady vlády pro informační společnost (RVIS). 

Čtěte také: Neřešte #EET přímou zakázkou pro IBM, říká pracovní skupina rady vlády

Serveru Podnikatel.cz to nepřímo potvrdila Petra Petlachová, mluvčí Finanční správy: V této konkrétní záležitosti se zatím nic nemění, řekla Petlachová. 

Web obsahuje také řadu otázek a odpovědí, které Finanční správa vybrala z veřejné diskuze o EET. V případě jakýchkoli nejasností 
a specifických dotazů mohou tazatelé vyplnit a odeslat tzv. „Kontaktní formulář“, na jehož základě následně obdrží od odborníků na systém odpověď, uzavřela Petlachová. 

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).