Hlavní navigace

Finanční správa spustila web k #EET. Důležité informace jsou v záložce pro IT

Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Michael Hovorka

Elektronická evidence začně fungovat od prosince. Už v květnu budou mít podnikatelé k dispozici technickou dokumentaci. Tvrdí to alespoň nový státní web.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Podnikatelé, na které dolehne elektronická evidence tržeb, by měli zbystřit. Finanční správa spustila nový web, který kromě běžných základních otázek také definuje konkrétní harmonogram zavádění e-tržeb.

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Nový státní web k EET na adrese e-trzby.cz

Nový web je k dispozici na adrese e-trzby.cz. Nejdůležitější záložkou je pak ta, která obsahuje informace pro IT a vývojáře. Právě v ní mohou podnikatelé získat informace o tom, jaký bude harmonogram postupného náběhu celého systému. Již v květnu, tedy měsíc po uveřejnění zákona ve Sbírce zákonů, bude k dispozici veřejná technická dokumentace pro zasílání evidovaných tržeb, včetně formátu a struktury datové věty a komunikačního rozhraní. 

Již v červenci pak bude zahájen proces přidělování autentizačních údajů, včetně možnosti správy údajů o provozovnách a certifikátech na portálu Finanční správy. Zatímco termín přidělování autentizačních údajů je pevně stanoven zákonem, technická dokumentace se může zpozdit. Jedná se totiž o přibližně stanovený termín. Ten konkrétní Finanční správa ještě nezveřejnila, ani na nově dostupných stránkách. 


Autor: Finanční správa, podle licence: Rights Managed

Nový systém, ke kterému se budou muset podnikatelé povinní k e-tržbám připojit, chce Finanční správa koncipovat jako otevřený, jak po hardwarové tak i po softwarové stránce. Stále také platí, že zákazku na implementaci e-tržeb do již fungujících modulů ADIS Finanční správy bude zajišťovat za 50 milionů korun firma IBM, a to i přes nedoporučení pracovní skupiny, která byla zřízena v rámci Rady vlády pro informační společnost (RVIS). 

Čtěte také: Neřešte #EET přímou zakázkou pro IBM, říká pracovní skupina rady vlády

Tip-onlineucto

Serveru Podnikatel.cz to nepřímo potvrdila Petra Petlachová, mluvčí Finanční správy: V této konkrétní záležitosti se zatím nic nemění, řekla Petlachová. 

Web obsahuje také řadu otázek a odpovědí, které Finanční správa vybrala z veřejné diskuze o EET. V případě jakýchkoli nejasností 
a specifických dotazů mohou tazatelé vyplnit a odeslat tzv. „Kontaktní formulář“, na jehož základě následně obdrží od odborníků na systém odpověď, uzavřela Petlachová. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).