Hlavní navigace

Názor k článku Finanční správa spustila web k #EET. Důležité informace jsou v záložce pro IT od P2010 - To je zase sbirka humoru Kdo mi garantuje, že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 4. 2016 16:13

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To je zase sbirka humoru

  Kdo mi garantuje, že dodavatelem nabízené pokladní zařízení bude fungovat správně? Co když si pořídím zařízení, které bude evidovat špatně? Nese za to odpovědnost dodavatel pokladního zařízení?

  Odpovědnost vůči Finanční správě je vždy na straně podnikatele, jelikož on má povinnost evidovat tržby. Podnikatel by si měl vybrat takového dodavatele, který mu zaručí, že systém bude fungovat tak, jak má. Finanční správa ČR ani Ministerstvo financí ČR nebude garantovat funkčnost pokladních zařízení ani programů, které zajišťují zasílání dat. Je to podobné jako u účetních programů, u kterých výrobce ručí podnikateli za jejich funkcionalitu, která musí být v souladu s platnými právními předpisy.

  Typicke lzi, vyrobce software za nic samozrejme neruci a ani nemuze, kdyz software bezi na zarizeni nad kterym nema zadnou kontrolu. Urcite ne u sw v bezne cenove hladine za par tisic, ucetni se muze pojistit. To si zrejme spletli se statnimi zakazkami za stamiliony. Ucetnictvi si kazdy muze spocitat i rucne, zatimco u EET blbosti je odkazan na produkt tretich stran.

  přibližně 1 měsíc před účinností zákona (tj. před samotným spuštěním evidence tržeb) - bude zajištěno testovací prostředí pro zasílání údajů o evidovaných tržbách, které umožní podnikatelům otestovat funkčnost jejich pokladních zařízení.

  Vsimnete si ve vete predevsim slova "priblizne", tedy opet vykrucovani.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).