Hlavní navigace

Názory k článku Finanční správa je kverulant, zahlcuje soudy již rozhodnutými právními otázkami

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 10. 2018 15:19

  nevrlý Tonda (neregistrovaný)

  Co k tomu dodat? Stát je velký a mocný až nemocný, státních úředníků přibývá a slovo ODPOVĚDNOST je v těchto kruzích nežádoucí. Kdyby v rámci parlamentu vznikl už konečně taky nějaký efektivní podvýbor nebo komise pro dohled na činnost finanční a celní správy, kde by zasedli jen trochu kompetentní poslanci, který by kontroloval efektivitu hospodaření a výstupů této složky státní správy, možná by bylo o důvod míň psát tyto sice pravdivé, ale nic neřešící články. Nejsem proti osvětě, té není nikdy dost, ale proč má pořád Komora daňových poradců řešit a suplovat neschopnost nebo zbabělost těch druhých - třebas podnikatelských svazů anebo konkrétních osob, které by už konečně mohly namísto vysedávání na zadku a tváření se, že se nic neděje, začít pořádně dělat svoji práci. Od státních zástupců, přes nevytíženou a praxí nepolíbenou paní ombudsmanku až třebas po daňového ombudsmana, který by za daných okolností jistě měl dostatek práce na roky dopředu. Je skvělé, že daňoví poradci dělají ještě víc než musejí, ale to samo o sobě nestačí a je třeba rozpohybovat ty ostatní.

 • 4. 10. 2018 15:48

  MM (neregistrovaný)

  Nejen daňový poradci, ozývá se i Svaz účetních, začínají právníci, ale já jsem skutečně přesvědčen že pouze volební zásah ANO, byť "jen" v těchto volbách může zavdávat náznak nějaké změny ( doufám že se začnou bát ), pokud ANO uspěje, a já se bojím že uspěje, změna nepřijde, naopak utvrdí se a přitáhnou nám uzdu hezky do krve. Jinak nemám co napsat ( nakonec uvidíme, co se má stát, se taky stane … ) co píšete je pravda, nevím sice do jaké míry jde o zbabělost podnikatelských svazů a komor, do jaké míry je prostě vláda ignoruje, ale napsal jste to dobře.

 • 5. 10. 2018 8:04

  nemovitost (neregistrovaný)

  další moment koupil jsem ve Zlínském kraji nemovitost kde jsou kancelářské prostory, nechal jsem od Znalce ( kterého jsem neznal ) udělat ZP a zaplatil 4% vše Ok na tři měsíce , kdy přišel dopis z Fú a 18 bodů co jim nevyhovuje jsem na dotaz zda mají určené znalce že dám objednávku přímo na něj mi řekli že to nemají a ani se tím nezabývají aby doporučili ,tak sem nechal aby původní znalec doplnil zvýšil cenu cca o 1 mio Kč a zaplatil jsem další 4% , za další tři měsíce opět pokračování s tím že Zlínský Fú s tím závěrem nesouhlasí a že bylo možno mít plnou obsazenost nájemníků a navýšil cenu o cca 3 mio . Přitom měl od prodávajícího všechny účetní podklady kolik bylo nájemníků a fotodokumentaci že většina kanceláří nebyla ve stavu schopné pronájmu .Takže paní Ing. na Fú prostě od stolu rozhodne že vše jak rozhodne je Ok a budeme vybírat daně vždyť všichni kradnú....

 • 5. 10. 2018 11:52

  PJ (neregistrovaný)

  Tento článek přesně vystihuje situaci, ve které se nacházíme. Já osobně si myslím, že dokud finanční správu budou řídit ti, kteří ji řídí, tak se toto nezmění. To nemění nic na tom, že peníze nakonec budou muset vrátit na základě rozhodnutí nejvyššího soudu, firmy mají náklady navýšené o právníky a zbyteční ouřadové jsou placeni mimo jiné právě z těchto peněz, které budou muset vrátit (plus ještě k tomu přibydou úroky ze zadržovaných odpočtů) a toto vše zaplatíme my, občané ČR a bude to nakonec hodně drahé. je to prostě škoda peněz i energie pro všechny, kteří se s těmito jejich výmysly a nesmysly musejí zabývat!

 • 5. 10. 2018 12:21

  nevrlý Tonda (neregistrovaný)

  Souhlasím s Vámi, případná samotná palácová a fešácká výměna samotného Janečka nic nevyřeší - obzvlášť pokud jde jen o předem schválený kosmetický trik - tedy výměnu ksichtu. Aby se něco změnilo, muselo by se obměnit celé současné vedení finanční správy až na úroveň ředitelů krajských finančních úřadů. Jinak je to celé o ničem a představa, že jeden kandidát soudružky ministryně, kterého za Janečka možná čase dosadí do vedení GFŘ rázem změní atmosféru v celé organizaci, je totální nesmysl.

 • 5. 10. 2018 13:16

  MA (neregistrovaný)

  Jasné, a jsme zase na začátku, dokud bude mít ANO vůdce čapího hnízda volební preference 30% a druhá nejsilnější strana na pásce úsměvných 12% jak má přijít změna ? a kdo jí má zařídit ? ( nějaké podnikatelské komory, poradci ? jako se někam přivážou nebo bude hladovka či výzva k odchodu z ČR po vzoru doktorů ), tak to asi nepůjde :-) , mj. já být na místě Babiše či jeho poradce neměním nic ( vůbec ni a Janečkovi přidám, už dostal medaile, tak ještě odměny, Mára z marketingu ANO taky dostal už 750 tisíc., teď Janeček a Schillerová ) , ne nadarmo se říká co ti funguje, do toho nesahej.
  A jemu fungují státní zaměstnanci a důchodci + pár věrných z firem ( no pár, on vlastní asi 300 firem vč, konglomerátů typu Agrofert ), tedy poslušně volí nohama, protože změna je v nohou ( musí někdo dojít k urnám a tam to hodit ). Bohužel, valná většina oponentů se sem tam pouze ohradí na netu, případně poradí v nekonečných diskusích, někteří procitnou teprve zásahem z finanční správy, to je potom těžké.

  Ale počkejte, to jsem už psal, tak uvidíme za 48 hodin, možná nebude změna žádná a budeme dál plakat pod články na internetu.

 • 18. 1. 2019 12:04

  Lupin (neregistrovaný)

  Jen jeden pokus u soudu? Takze bez naroku na prezkum? Nevim z ceho ma pan doktorat, ale asi bych mel vratit. Podkopavani soudniho systemu CR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).