Hlavní navigace

Finanční úřady mají příští týden otevřeno déle

20. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S blížícím se koncem termínu pro podání daňového přiznání rozšíří daňová správa úřední hodiny. Většina občanů totiž nechává odevzdání daňové přiznání na poslední chvíli. Příští týden (od 23. do 27. března) tak budou mít všechny podatelny finančních úřadů otevřeno každý den až do 18 hodin. Současně se otevřou finanční úřady v okresních městech i v sobotu 28. března, konkrétně od 8 do 12 hodin.

Česká daňová správa také letos vyjede do vybraných obcí, aby zde pomocí kontaktních míst usnadnili podání daňových přiznání. Jejich seznam je zveřejněn na stránkách české daňové správy.

Odevzdávat daňové přiznání včas se vyplatí už kvůli případné chybě ve formuláři a špatně odvedené dani. Finanční úřad v takových situacích vystavuje tzv. platební výměr se stanoveným nedoplatkem či přeplatkem. Podnikatel se může proti výměru do 30 dnů odvolat. Od 31.3. mu však nabíhají, podle § 63 odst. 2 zákona o správě daní a poplatků, úroky z prodlení. Jejich výše odpovídá roční repo sazbě stanovené Českou národní bankou, zvýšené o čtrnáct procentních bodů. Čtěte více: Daňové přiznání OSVČ? Už žádný rébus.

Danové přiznání je možné podávat několika způsoby:

  • osobně na příslušném finančním úřadě
  • zasláním formuláře poštou
  • elektronicky
Čtěte více seriál Jak na daně.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).