Hlavní navigace

Firma AAA Auto po letech opět v zisku

30. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost AAA Auto se po několika letech opět vrátila do zisku, když ve druhém čtvrtletí letošního roku dosáhla čistého zisku ve výši1,6 milionu eur. Ve výsledku jsou zahrnuty i provozní výsledky uzavřených zahraničních provozoven. Tržby společnosti vzrostly oproti předchozímu kvartálu o necelých 9 milionů eur na 47,3 milionu eur.

Jsem velice potěšen, že se nám podařilo splnit hlavní cíl pro první pololetí tohoto roku a že jsme za celou skupinu opět dosáhli za druhé čtvrtletí 2009 zisku. Navzdory nepříznivé hospodářské situaci, jež stále vytváří tlak na naše prodejní objemy, je naše společnost mnohem efektivnější. Snížili jsme naše celkové náklady a naše provozní efektivita vzrostla, komentoval výsledky generální ředitel skupiny AAA Auto Anthony Denny.

Na počátku roku 2008 totiž firma rozjela velký restrukturalizační program s cílem přizpůsobit své celkové náklady nižším prodejním objemům během ekonomické krize, včetně zavírání neziskových poboček. Kvůli tomu společnost uzavřela své pobočky v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Oproti loňskému druhému čtvrtletí se podařilo snížit náklady o 46,4 %.

Po náročných opatřeních snižování nákladů realizovaných v průběhu uplynulého roku a půl dosáhla společnost svého klíčového cíle pro tento rok – stát se znovu ziskovou. Pokud nenastanou nepříznivé tržní podmínky, které by mohly ovlivnit naše marže, jsme i nadále odhodláni pokračovat v naší strategii a vytvářet hodnotu pro naše akcionáře, dodal závěrem Anthony Denny.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).