Hlavní navigace

Firma Haguess se snaží o transparentnost, převedla akcie na jméno

17. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 258398
Společnost Haguess dnes změnila svoji strukturu. Aby firma zvýšila transparentnost a zamezila spekulacím, rozhodla se převést dosavadní akcie na majitele na akcie na jméno.

Společnost Haguess, která pro hlavní město Praha dodala karty Opencard, dnes změnila formu svých akcií. Dosavadní akcie na majitele převedla na akcie na jméno, které v současnosti drží Jaroslav Turek a jeho manželka Miroslava Turková. Společnost se tímto krok snaží vyvrátit spekulace o vlastnické struktuře firmy.

Hlavní akcionář, Jaroslav Turek, vlastní 95 % firmy a jeho manželka zbylých 5 %. Změnou formy akcií jsme vyšli vstříc požadavku primátora hlavního města Prahy a doufáme, že nyní už se budeme moci v klidu věnovat dalšímu technologickému rozvoji projektu Opencard, komentoval Jaroslav Turek, majitel společnosti Haguess.

Hlavní město Praha vítá, že společnost Haguess odkryla svoji majetkovou strukturu. Umožní to pokračování projektu Opencard, které by jinak vzhledem k vzniklé atmosféře bylo obtížně představitelné, uvedl tiskový mluvčí projektu Opencard Martin Opatrný.

Firma Haguess uzavřela již minulý týden s pražským magistrátem dodatky k původním smlouvám na projekt Opencard. Nová úprava smluv má městu ušetřit více než 120 milionů korun. Současně primátor Pavel Bém očekává pokles nákladů na jednu kartu na 1280 korun, což by podle něj byla cena srovnatelná s ostatními kartovými systémy v Česku. Čtěte více: Audit Opencard dal za pravdu kritikům: Projekt je neefektivní a neprůhledný.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).