Hlavní navigace

Firma neměla v roce 2015 žádné výnosy ani náklady, musí podat přiznání?

30. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Máte firmu a v loňském roce jste neměli žádné výnosy ani náklady? I tak musíte podat daňové přiznání, a to dokonce elektronicky.

Otázka z daňové poradny

Máme firmu, která nevlastní žádný majetek a ani nemá žádne přijmy a výdaje. Musíme podat daňové přiznání? A pokud ano, co vše v něm máte vyplnit?

Poradna s daňovým poradcem

Zeptejte se, jak na daňové přiznání. Odpovídá Jan Molín, daňový poradce a člen Prezidia Komory daňových poradců České republiky.

 

Odpověď

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek

Předně je nutné zdůraznit, že společnost musí vést účetnictví v souladu s českými účetními předpisy a sestavit řádnou účetní závěrku, která bude přílohou daňového přiznání k dani z příjmů právnických osob.

Pokud společnost neměla za rok 2015 žádné výnosy a náklady (pozor například na úroky z běžného účtu, bankovní poplatky atp. – pokud máte veden bankovní účet), pak na řádek č. 10 daňového přiznání vyplníte nulu. Ohledně dalších řádků bude nutné „prozkoumat“, zda pro ně budete mít věcnou náplň či nikoliv. Pokud pro ně věcnou náplň mít nebudete, pak budou nulové a „nula“ bude uvedena i na řádku č. 200 a č. 220 (základ daně) a č. 360 (poslední známá daň).

Nezapomeňte navíc na to, že musíte podat daňové přiznání elektronicky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).