Hlavní navigace

Firmy a odbory se spojily v boji za stravenky

27. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firmy a odbory se spojily, aby zabránily prosazení návrhu na zrušení daňového zvýhodnění stravenek. Jejich případné zrušení by podle Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů zvýšilo tlak na růst mezd a zaměstnavatelé by se kvůli tomu dostali do závažných problémů.

Kvůli růstu cen energií a rostoucí inflaci bude ještě více ohrožena konkurenceschopnost malých a středních podniků, které tak nebudou moci požadavky zaměstnanců splnit, uvedl předseda Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů Jan Wiesner.

Stravenky jsou neoblíbenějším zaměstnaneckým benefitem a využívá je čtvrtina všech tuzemských zaměstnanců. Podle průzkumu společnosti Stem Mark chce 27 procent zaměstnavatelů stravenky zrušit, pokud dojde ke zrušní daňového zvýhodnění. Především hostinští se obávají, že jim výrazně klesnou tržby, protože stravenky tvoří v některých podnicích i více než polovinu obratu.

Konec daňového zvýhodnění stravenek odsouhlasila vláda a návrh má podle dosavadních informací šanci na schválení parlamentem.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).