Hlavní navigace

Firmy, které mají v součtu obrat přes 300 miliard. Seznamte se (VIDEO)

Když se sečtou jejich obraty, vydělávají víc než automobilový průmysl. Jejich sdružení je přitom velmi mladé. Podívejte se na rozhovor.
Michal Andera 20. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ICT Unie je významným sdružením, které obratem svých členů převyšuje i automobilový průmysl. Seznamte se s jeho činností i předsedou představenstva Svatoslavem Novákem.

Svatoslav Novák

Velkou část času věnuje ICT Unii, ve které zastává pozici prezidenta. Do roku 2010 byl předsedou APVTS (Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí), kterou spojil se Sdružením pro informační společnost (SPIS). Je jednatelem společnosti MICOS, s. r. o., která vyrábí a exportuje rozvaděče pro optické sítě, datové rozvaděče a dobíjecí stanice pro elektromobily.

Spoluzaložil společnost HiTES CE (servisní a instalační činnosti v telco a IT) se zahraničním partnerem. Je vydavatelem časopisu TELEKOMUNIKACE, zaměřeného na oblast telekomunikací, kam píše aktuální úvodníky. 

Podporou těchto podnikatelských aktivit je společnost LIBERAL CONSULTING s. r. o. (poradenská činnost a reklamní agentura Liberal Agency), která má sídlo v Praze. Je jednatelem dceřiné společnosti CNPAC s.r.o. (Centrální databáze přenesených telefonních čísel). 

V letech 1995 – 1999 byl generálním ředitelem SPT Telecom, a.s. a Českého Telecomu a. s. a předsedou správní rady společnosti Eurotel, s. r. o. V roce 1994 byl náměstkem ministra hospodářství Karla Dyby, s odpovědností za poštu, telekomunikace a informatiku. 

EBF-tip-řečníci-havryluk_braverman_jeřábek_bajer

Do Prahy přišel z Prostějova, kde zakládal Okresní hospodářskou komoru a byl jejím předsedou. Praxi získal jako technický vedoucí Správy pošt a telekomunikací v letech 1983–1991. Absolvoval krátkodobá studia v The William Davidson Institute / The University of Michigan Business School. Vysokoškolské vzdělání získal na VUT Brno, fakultě elektrotechnické a střední vzdělání na SPŠ elektrotechnické v Brně. 

Natáčeno v prostorách Mövenpick Hotels & Resorts – Prague.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).