Hlavní navigace

Firmy se rozšiřují a kupují nové kanceláře

27. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Česku letos developeři otevřou rekordní množství nových kancelářských ploch. Odborníci na realitní trh očekávají, že v nejbližších letech si poptávka udrží růst i nadále. Patrně ale porostou i ceny nájmů.

Kanceláře v letošním roce přibývají velmi rapidně. V průměru v předešlých letech dodaly na trh zhruba 160 tisíc metrů čtverečních kanceláří. Na letošek se plánuje až 300 tisíc metrů čtverečních nových kanceláří, uvedla pro server ČT24.cz vedoucí oddělení zastupování nájemců CB Richard Ellis Katarína Jirásková.

Ve druhém čtvrtletí letošního roku firmy pronajaly v hlavním městě 63 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Ve srovnání s prvními třemi měsíci roku se sice poptávka snížila o 11 procent, čísla jsou ale ovlivněna tím, že si v prvním kvartálu Raiffeisen Bank pronajala 17,5 tisíce metrů čtverečních kanceláří.

Největší zájem projevují firmy o kanceláře v Praze. Nejvyhledávanější jsou kancelářské komplexy v blízkosti stanic metra na Praze 4 a 5 a nově se rozvíjející lokality nedaleko centra města.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).