Hlavní navigace

Firmy netrápí fluktuace zaměstnanců, řeší pozdní příchody a motivaci

24. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Většina firem se sice snaží více motivovat své zaměstnance, přesto třetina z nich neřeší, že jim zaměstnanci často utíkají. Vyplývá to z nového výzkumu.

České firmy řeší pozdní příchody a stále méně surfování na internetu u svých zaměstnanců. Jenom třetinu z nich trápí fluktuace zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sodexo. 

Surfování na internetu už firmy tolik netrápí

Podle průzkumu považuje 24 % zaměstnavatelů za problém pozdní příchod do práce, surfování na internetu trápí 22 % zaměstnavatelů. Pokud privátní čas věnovaný surfování celkově nepřekročí půl hodiny denně, neviděl bych v tom nic závadného. Naopak u některých kreativnějších profesí se může tento čas ukázat jako užitečně strávená doba relaxace či inspirace pro náročné výkony, komentoval již dříve pro server Podnikatel.cz psycholog Jiří Šimonek, ze společnosti DAP Services. Čtěte více: Může za „surfování“ na internetu dostat zaměstnanec výpověď?

účto únor klímová

Počet zaměstnanců, kteří věnují pracovní dobu surfování na internetu se každým rokem snižuje, proto i vzrostl počet firem, které řeší, jak dát zaměstnancům najevo, že si jejich práce váží. Podle výzkumu je takových firem hned 90 %.

Firmy hledají cesty, jak lépe motivovat

Doba zásadně změnila pohled zaměstnavatelů na to, co je pro zdraví firmy opravdu důležité. Na prvních místech jsou klíčové věci – dát zaměstnancům vědět, že si jich váží, správně je namotivovat a hledat možné rezervy v produktivitě práce, Magdaléna Pořízková, expertka na motivaci společnosti Sodexo. Čtěte také: Ivo Toman: Vnitřní motivace vašich lidí musí být podobná v celé firmě

Další výzvou je pro tři čtvrtiny firem vzdělávání zaměstnanců, posílení firemní kultury a firemních hodnot, následuje zvýšení loajality zaměstnanců se 72 %.

Průzkum pro Sodexo – řešení pro motivaci realizovala společnost Millward Brown v říjnu a listopadu 2011 mezi 947 respondenty, mezi kterými byli majitelé firem, personální ředitelé nebo HR manažeři.

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).