Hlavní navigace

České firmy se drží ve vzdělávání zaměstnanců nad evropským průměrem

16. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České firmy se stále více zaměřují na další odborné vzdělávání svých zaměstnanců. O pracovníky se tak před třemi lety staralo 74 procent společností, průměr v Evropské unii je přitom 60 procent. Vyplývá to z šetření ve 28 evropských státech, které podnikla Evropská unie.

Další odborné vzdělávání zaměstnancům více poskytují větší podniky. Společnosti s více než pěti sty zaměstnanci vzdělávají své pracovníky ve 100 procentech případů. Více také poskytují další odborné vzdělávání svým zaměstnancům podniky nevýrobní než z výrobní sféry. Firmy s deseti až 19 zaměstnanci tak činí ve více než 65 procentech případů, společnosti s dvaceti až 49 zaměstnanci ve více než 73 procentech případů.

Více než polovina vzdělávacích programů připadá na kurzy dalších odborného vzdělávání. Ty ze 30 procent tvoří povinné kurzy vyplývající ze zákona, jako jsou školení elektrikářů, řidičů a podobně. Zbylých 70 procent jsou kurzy, do kterých podniky nutí trh – zvyšují jimi odbornou úroveň svých zaměstnanců a svou konkurenceschop­nost.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).