Hlavní navigace

Foxconn postaví v Kutné Hoře továrnu pro 5000 lidí

28. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tchajwanská společnost Foxconn dnes na tiskové konferenci v Kutné Hoře oficiálně oznámila, že se chystí v Kutné Hoře postavit továrnu na výrobu LCD monitorů a počítačových komponentů. Celková výše investice bude činit zhruba 147 milionů dolarů (asi 3 miliardy Kč) a po dokončení by zde mělo najít práci 5000 lidí. V pardubické továrně této firmy již nyní 5000 jejích zaměstnanců pracuje.

Společnost chce také nechat postavit na okraji Kutné Hory satelitní osadu s asi 3000 byty pro své zaměstnance. Sama však do ní investovat nebude, jedná o projektu s developerskými firmami. Město přímo se na výstavbě bytů nebo ubytoven podílet nebude, protože to je velice dobrá podnikatelská příležitost pro soukromé subjekty. Mnoho firem se už hlásí, uvedl starosta města Ivo Šalátek.

Původně bylo uvažovanou lokalitou pro stavbu továrny Foxconnu také město Svitavy v Pardubickém kraji. Přestože splňovalo kritéria investora beze zbytku, nakonec byla vybrána právě Kutná Hora. Starosta Svitav po oznámení firmy netajil své zklamání.

Zdroje: iHNed.cz, ČTK

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).