Hlavní navigace

Fronty na berňácích snad nehrozí, poslední týden budou mít úřady otevřeno déle

6. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 329515
Poslední týden v březnu budou mít finanční úřady otevřeno každý den déle. Poplatníci mohou též využít pracovníků berňáků, kteří vyrazí do vybraných měst a obcí.

Kdo nechá podání daňového přiznání na poslední chvíli, nemusí se obávat velkých front nebo snad toho, že by přiznání nestihl odevzdat. Finanční správa totiž prodlouží otevírací hodiny podatelen všech finančních úřadů a do vybraných měst a obcí vyšle své pracovníky, které na kontaktních místech pomůžou s vyplněním a podáním přiznání.

Poradna s daňovým poradcem

Zeptejte se, jak na daňové přiznání. Odpovídá Jan Molín, spolupracovník serveru Podnikatel.cz, daňový poradce a partner poradenské společnosti MIVO s.r.o.

 

Finanční úřady prodlouží otevírací hodiny

Stejně jako každý rok i letos rozšíří finanční úřady své otevírací hodiny. V letošním roce budou v posledních pracovních dnech lhůty pro podání daňového přiznání, tj. od 23. 3. 2015 do 1. 4. 2015, otevřeny podatelny všech finančních úřadů a územních pracovišť od 8 do 18 hodin, upřesnila Petra Petlachová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.

Do vybraných měst a obcí navíc zamíří pracovníci úřadů, aby skrze kontaktní místa usnadnili daňovým poplatníkům podání daňových přiznání, především k dani z příjmů fyzických osob. Seznam míst, včetně termínů, najdou poplatníci na stránkách Finanční správy ČR

Na podání přiznání zbývá ještě několik týdnů

Daňové přiznání k dani z příjmů se letos podává do středy 1. dubna, pokud se jedná o OSVČ bez daňového poradce. Podnikatelé, kteří využívají služby poradců, mají lhůtu prodlouženou do středy 1. července. Do 1. dubna ale musí svému finančnímu úřadu doložit, že jim s přiznáním pomáhá poradce. Stále platí, že za den podání se považuje den, kdy OSVČ odevzdá přiznání na finančním úřadě, poště, či odešle prostřednictvím daňového portálu nebo datové schránky. 

CHP21_temata tip

Čtěte také: Máme opět komplexní kalendář daně z příjmů a pojištění pro OSVČ v roce 2015

Pokud se podnikatel s přiznáním opozdí, nemusí se hned bát, že dostane pokutu. Podle daňového řádu totiž začíná nabíhat penále až od 6. dne a činí 0,05 % stanovené daně za každý následující den prodlení, maximálně ale 5 % stanovené daně (s tím, že tato částka nesmí být vyšší než 300 000 Kč). V případě, že výše pokuty nepřekročí 200 korun, správce daně penále nepředepíše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).