Hlavní navigace

ÚOHS: Fúze v mlékárenském odvětví nenaruší hospodářskou soutěž

11. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes oznámil, že povoluje spojení francouzské společnosti Sicopa ze skupiny FROMARGERIES BEL, Jaroměřické mlékárny a mlékárny J+R.

Jaroměřická mlékárna a J+R vyrábí a prodávají tvarohy, másla, pomazánková másla, mléko, smetany, podmáslí, tvrdé a čerstvé sýry. Skupina BEL vyrábí v Česku sýry v podniku v Želetavě, informuje Úřad na svých internetových stránkách.

Úřad zjišťoval, jestli spojení nebude ohrožovat soutěž na mlékárenském trhu. Osmnáct z devatenácti oslovených subjektů se však narušení hospodářské soutěže v odvětví neobává.

S ohledem na relativně nízký tržní podíl, resp. nízký nárůst tržního podílu spojujících se soutěžitelů a na existenci významných konkurenčních subjektů, stejně tak i významných odběratelů na trhu, dospěl Úřad k závěru, že posuzované spojení nezvýší tržní sílu spojovaných soutěžitelů natolik, aby mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Proto byla akvizice povolena bez podmínek, zní závěrečné stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).