Hlavní navigace

ÚOHS: Fúze v mlékárenském odvětví nenaruší hospodářskou soutěž

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes oznámil, že povoluje spojení francouzské společnosti Sicopa ze skupiny FROMARGERIES BEL, Jaroměřické mlékárny a mlékárny J+R.

Jaroměřická mlékárna a J+R vyrábí a prodávají tvarohy, másla, pomazánková másla, mléko, smetany, podmáslí, tvrdé a čerstvé sýry. Skupina BEL vyrábí v Česku sýry v podniku v Želetavě, informuje Úřad na svých internetových stránkách.

Úřad zjišťoval, jestli spojení nebude ohrožovat soutěž na mlékárenském trhu. Osmnáct z devatenácti oslovených subjektů se však narušení hospodářské soutěže v odvětví neobává.

S ohledem na relativně nízký tržní podíl, resp. nízký nárůst tržního podílu spojujících se soutěžitelů a na existenci významných konkurenčních subjektů, stejně tak i významných odběratelů na trhu, dospěl Úřad k závěru, že posuzované spojení nezvýší tržní sílu spojovaných soutěžitelů natolik, aby mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Proto byla akvizice povolena bez podmínek, zní závěrečné stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.