Hlavní navigace

GAP čelí skandálu kvůli zaměstnávání dětí

30. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle informací britského listu The Observer využívá oděvní řetězec GAP při výrobě značkového oblečení dětské síly. Čelí tak velkému skandálu, neboť společnost patří mezi firmy, které se zapojily do projektu zpěváka Bona ze skupiny U2 na pomoc Africe. Společnost připustila, že je možné, že v jejích dílnách v Indii pracují děti. Nařídila tak ihned prošetření celé věci. Podle ředitelky GAP North America Marthy Hansen je zaměstnávání dětí nepřijatelné a společnost prý nikdy nepovolila, aby se na tvorbě jejího zboží děti podílely.

Firmy, které jsou zapojené do projektu, odvádějí část svého zisku na boj proti epidemii v nejchudších státech Afriky. Za to pak mohou jejich výrobky nést logo, které zpěvák U2 propaguje. Navíc společnost je pak v očích svých zákazníků zapsaná jako ta, která pomáhá. Mezi společnostmi, které Africe pomáhají, patří např. Armani nebo Apple.

Neoficiální statistiky udávají, že v Indii pracuje více než dvacet milionů dětí mladších čtrnácti let. Podle odhadů je Indie závislá z dvaceti procent právě na dětské práci. Po celém světě je nuceno k práci až 218 mil. dětí od pěti do sedmnácti let, přičemž více než polovina pracuje na rizikových pracovištích. Největším „zaměstnavatelem“ je Asie, druhým právě Afrika.

Zdroj: aktualne.cz

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).